Zapraszam na strone internetową leszcze24.dbv.pl My Great Web page

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » GRY I ZABAWY ORAZ CIEKAWE SPRAWY » ::SKOKI NARCIARSKIE - COŚ DLA KIBICA::

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 2>>>    strony: [1]2

::Skoki narciarskie - coś dla kibica::

gwiazdy światowego formatu już na naszym FORUM;)
  
NIKEA23
02.12.2009 19:04:41
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 90 #379524
Od: 2009-10-2
No cóż, jakoś trzeba zacząć...
Otóż tutaj bedziecie(będziemy) mogli wymieniać swoje uwagi o skokach narciarskich- czyli niezwykle popularnej dyscyplinie sportu w Polsce i w Leszczach.
Tu przekonamy się, ile naprawdę jest zagorzałych kibiców kochających ski-jumping.bardzo szczęśliwy
Możemy także tworzyćswoje rankingiwesoły
  
NIKEA23
02.12.2009 19:07:43
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 90 #379528
Od: 2009-10-2
Obrazek
Austria team w komplecieoczko
  
wsk
02.12.2009 19:12:07
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #379533
Od: 2009-8-19
eeeeeee nuda
ja dla odmiany jestem patriota i dlatego wole gwiazdy polskiej reprezentacji z marcinem 'diabelkiem' bachleda i robertem 'nielotem' mateja
przytocze wam biografie owych zasluzonych polakow
  
wsk
02.12.2009 19:14:40
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #379535
Od: 2009-8-19
marcin bachleda-czyz to nie diabelek z piekla rodem
Obrazek
  
wsk
02.12.2009 19:19:23
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #379542
Od: 2009-8-19
Marcin Bachleda -(ur. 4 września 1982 w Zakopanem) - polski skoczek narciarski, reprezentant kraju od 1999 roku, obecny klub: AZS AWF Katowice. Przez przyjaciół i kibiców nazywany "Zakopiańskim Diabełkiem".

Treningi skoków narciarskich rozpoczął w wieku jedenastu lat w barwach klubu WKS Zakopane. Przez kilka sezonów sporadycznie pojawiał się w międzynarodowych konkursach nie osiągając większych sukcesów. Jego forma zaczęła rosnąć w roku 1999, kiedy został powołany do reprezentacji Polski. W mistrzostwach świata w Lahti w lutym 2001 roku zajął 26. pozycję na skoczni K-90. Jest rekordzistą skoczni w Salt Lake City. 10 lutego 2005 podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego skoczył 137,5 metra. 21 lutego 2009 roku zdobył srebrny medal Zimowej Uniwersjady Harbin 2009 na skoczni normalnej, K-90.

Jego rekord życiowy wynosi 178,5 m. i został ustanowiony na skoczni w Oberstdorfie w 2008 roku.




dosc tych bzdetow

teraz bez jaj



Marcin „Diabełek” Bachleda (ur. 4 września 1982 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski. Wśród trenerów w Polsce nazywany „wiecznie młodym, zdolnym, obiecującym, niespełnionym i przyszłościowym” oraz „najlepszym z najgorszych” i niestety, na tym ambicja naszego skoczka się kończy. Włodzimierz Szaranowicz twierdzi, że Marcin ma dynamit w nogach.
  
wsk
02.12.2009 19:22:20
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #379546
Od: 2009-8-19
Początki

Marcin, podobnie jak wielu jego rówieśników, udał się na skocznię i zaczął treningi. Szło mu nieźle, coraz lepiej, ale bez rewelacji.

Późniejsze początki

Ponieważ nie był rewelacyjny, tylko dobry, a nawet przeciętny, nadawał się idealnie do kadry A Apoloniusza Tajnera. Często spadał na bulę i dzięki temu nie mógł przyćmić „Wielkich Talentów”, czyli Tonia i jego kumpla, Tomka Pochwały.

Przełomy

Tak trwała jego kariera. On spadał na bulę, dostawał pensję z PZN-u i był w sumie szczęśliwy. Jednak kilkukrotnie doszło do przełomowych momentów jego kariery.

Połamane narty

Zdarzyło się raz, że Marcin upadł po lądowaniu i połamał sobie narty. Potem płakał Bartoszowi Hellerowi, że mnie to nic nie jest... (Chlip!), ale narty mi się całe połamały... Marcin wcale nie chciał płakać. To było cwane podejście. Swoim płaczem wzbudził współczucie i natychmiast znalazł się sponsor, który kupił Marcinowi trzy pary nowiutkich nart, aby mógł połamać sobie i dwie pary.

Kuusamo 2002

Stare skokonarciarskie prawo głosi, że każdy zawodnik może odnieść pojedynczy sukces, który nic nie oznacza. Udowadniali to m.in. Rok Urbanc (zwycięzca z Zakopanego) i Mathias Hafele (raz był drugi i tyle). Marcinowi też się zdarzyło coś takiego, choć nie w takiej skali. Zdarzyło mu się 11 miejsce w Kuusamo i... na razie to było tyle...

Trondheim 2003

W tym czasie Marcin miał depresję. Adam Małysz przeskakiwał skocznię, podczas gdy jego przeskakiwali przedskoczkowie. Marcin chciał choć raz przelecieć skocznię. Żeby wszyscy o nim mówili, żeby był znany. Prosił o to złotą rybkę. Spełniło się, choć po części... Po pierwsze nie przeleciał tylko wyleciał i nie skocznię tylko ze skoczni. Konkretniej, w kwalifikacjach wyszedł z progu, dostał boczny podmuch wiatru, wleciał w miękki śnieg, który leżał po prawej stronie zeskoku i... Nic mu się nie stało! Nie połamał nawet tej pary nart od sponsora! Wygrzebał się i zszedł na dół, gdzie powiedział Bartoszowi Hellerowi W sumie nic mi nie jest, ale mnie tak troszeczkę z boku boli... Nie stał się jednak tak sławny, jak później Jan Mazoch czy Thomas Morgenstern z kilku powodów. Po pierwsze: nic mu się nie stało. Po drugie: to były kwalifikacje, po trzecie: nikt tego nie nagrał, bo telewizja ich nie transmitowała. Po prostu pech. Oczywiście Marcin nie awansował do konkursu głównego...

Oberstdorf 2004

Tu Marcin pobił swój rekord życiowy w skoku na mamucie. Skoczył całe... 87 metrów (słownie: osiemdziesiąt siedem metrów). Robert Mateja patrzył na ten wyczyn z zazdrością. W obawie przed tym, aby chłopina nie zrobił sobie krzywdy, Apoloniusz Tajner odesłał go do domu.

Lato 2005

No i w końcu przyszła forma. Forma tak wielka, że mógł spokojnie przeskakiwać najlepszych. Naprawdę. No ale przeskakiwałby też Tonia Tajnera... Byłby za dobry... Trenerzy nie mogli dopuścić, aby Marcin startował w Pucharze Świata, a latem, w LGP. Wysyłali więc Marcina na Letni Puchar Kontynentalny. I... wygrywał. Trzy zwycięstwa, dwa drugie miejsca i trzy miejsca czwarte. Nie wygrywał tylko wtedy, gdy trenerzy złośliwie dawali mu króciutkie narty dziesięcioletniego wtedy Klimka Murańki, a raz nawet dali mu specjalnie za długie, żeby go zdyskwalifikowali w Oberstdorfie. Skakał tak dobrze, że nawet pobił rekord skoczni w Salt Lake City (137,5 m), przeskakując wtedy w jednoseryjnym konkursie drugiego Clinta Jonesa aż o 12 metrów. Marcin wygrał tę edycję Letniego Pucharu Kontynentalnego, ale nie stał się sławny, bo nawet Letnie Grand Prix mało kogo obchodzi, a co dopiero Letni Kontynentalny... Forma przeminęła, a Marcinowi gówno z tego zostało (trofeum rozbił, gdy grał w domu w hokeja, nikt mu go nie odkupił).

Sapporo 2009

Dzień 31 stycznia 2009 przeszedł do annałów polskich skoków narciarskich. Marcin Bachleda spadł na bulę i zajął ostatnie, 40. miejsce z rzadko spotykanym wynikiem punktowym 25.9 pkt za odległość 78 (słownie: siedemdziesiąt osiem) metrów.

Harbin 2009

21 lutego Marcin zdobył srebrny medal podczas uniwersjady – konkursu skoków dla studentów udających skoczków lub skoczków udających studentów. Konkurs wygrał Koreańczyk Hyun-Ki Kim, ale Marcin i tak tego nie zauważył. Wszyscy skoczkowie byli zbyt pijani, a tym samym wszyscy cieszyli się po konkursie...

Zakopane Wisła 2009

Podczas Letniego Grand Prix 2009 Marcin spisywał się słabo. Postanowił wziąć drugi oddech i odpuścił kilka konkursów. Nadszedł potem czas na dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, bo tam Polacy zbudowali drugą normalną (w sensie możności użytkowania) skocznię. Marcin rywalizował tam między innymi z Adasiem Małyszem, który chciał wygrać na skoczni swojego imienia. Diabełkowi się to nie podobało i na złość Adamowi wygrał z nim DWA (!!!) razy! Adam był dwa razy drugi. Po konkursach Diabełek się śmiał Adamowi w twarz mówiąc Chyba nie myślałeś, że ci się podłożę? Adam nic nie powiedział. Postanowił czekać do Mistrzostw Polski. Diabełek skończył na 7 i 8 miejscu, przegrywając z niektórymi juniorami. Adam oczywiście wygrał.

Kariera obecnie

Marcin wciąż skacze i... zwiedza świat na koszt podatnika. Niech to nas cieszy.

Podejście do skoków

Marcin ma nietypowe podejście do skoków. Mówi, że nie lubi się wychylać. Nigdy nie rozwinął tej myśli. Może miał się nie wychylać, aby nie przyćmić Tonia?

Pseudonim

Marcin dostał pseudonim „Diabełek” z powodu bojowego podejścia do skoków. Traktuje zawody jak wojnę, podczas której nie należy się wychylać, czyli ukazywać wrogowi... Poza tym ma fajną, diabelską bródkę.
  
wsk
02.12.2009 19:24:05
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #379549
Od: 2009-8-19
opracowane na podstawie


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA




TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
wsk
02.12.2009 19:25:16
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #379551
Od: 2009-8-19
o inym polskim orle juz wkrotcecool
  
NIKEA23
05.12.2009 17:56:04
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 90 #381778
Od: 2009-10-2
Dziś Małysz zajął 3 miejsce w Lillehamer!
Wygrał Gregor Shlirenzauer przed Thomasem Morgensternem.Piękny KONKURSbardzo szczęśliwybardzo szczęśliwy
  
wsk
06.12.2009 12:41:55
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #382263
Od: 2009-8-19
nie przegapcie dzisiejszego widowiskabardzo szczęśliwy
  
NIKEA23
09.12.2009 17:54:01
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 90 #384687
Od: 2009-10-2
a ja dziś sprawdzałam i się okazało, że Gregor S[Shliri] ma konto na Facebooku, i to raczej nie jest żadna podróba,ale jego raczej prawdziwe, bo sprawdzałam znajomych. Zainteresowanych proszę o własne sprawdzenie, a wcześniej zarejstrowanie się na nim!coolcoolcool
  
Domz
11.12.2009 17:59:02
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #386010
Od: 2009-4-13
Typuje pierwszą piątkę w następnych zawodach:
1.Simon Amman
2.Wolfgang Loitzl
3.Gregor Schlierenzauer
4.Adam Małyszstrzałka
5.Harri Olli
_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
wsk
12.12.2009 19:20:33
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #386655
Od: 2009-8-19
odbyl sie on wogólepytajnik
  
wsk
12.12.2009 19:21:35
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #386658
Od: 2009-8-19
mial byc konkurs w harahowie dzisiaj ale sie nie odbylo widowiskobardzo szczęśliwy
  
NIKEA23
13.12.2009 17:52:58
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 90 #387209
Od: 2009-10-2
Ciekawa piątka... Ja myślę, że jeszcze za wcześnie na typowanie,na to kto wygra PŚ.
Ważniejsze są IO 2010 oczko
  
Domz
20.12.2009 11:49:51
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #391581
Od: 2009-4-13
Dobrze trafiłem podium obydwu konkursów tylko Loitzla tam nie byłobardzo szczęśliwy Dzisiaj kolejny myślę ,że wygra Amman cool
_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
wsk
20.12.2009 15:18:35
poziom 2

Grupa: Moderator

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 84 #391863
Od: 2009-8-19
dobry wystep polakow cool
  
NIKEA23
20.12.2009 18:38:42
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 90 #392121
Od: 2009-10-2
ENGELBERG: Amman- Shliri 2:1
  
Domz
16.01.2010 22:30:51
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Leszcze

Posty: 228 #414336
Od: 2009-4-13
Dzisiaj był konkurs w Sapporo już z tydzień zawody w Zakopanem.
_________________
!Całe życie po bandzie!
Speedway Stal Rzeszów
  
Benzi
17.01.2010 20:05:04
poziom 2



Grupa: Użytkownik

Posty: 51 #415358
Od: 2009-11-8
taak dziś były zawody w Sapporo niestety przegapiłem transmisje z Japonii zły
_________________
> Born to Ride | Ride to Live <
"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz, włączam silnik, daje kopa , za mną tylko kurz.."


Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 2>>>    strony: [1]2

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » GRY I ZABAWY ORAZ CIEKAWE SPRAWY » ::SKOKI NARCIARSKIE - COŚ DLA KIBICA::

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


wyświetlaj tu swoją reklamę za darmo oraz promuj się w katalogu

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Czas ucieka,
Wieczność czeka...