Zapraszam na strone internetową leszcze24.dbv.pl
::Skoki narciarskie - coś dla kibica::gwiazdy światowego formatu już na naszym FORUM;) |
| NIKEA23 | 02.12.2009 19:04:41 |
Grupa: Użytkownik Posty: 90 #379524 Od: 2009-10-2 | No cóż, jakoś trzeba zacząć... Otóż tutaj bedziecie(będziemy) mogli wymieniać swoje uwagi o skokach narciarskich- czyli niezwykle popularnej dyscyplinie sportu w Polsce i w Leszczach. Tu przekonamy się, ile naprawdę jest zagorzałych kibiców kochających ski-jumping. Możemy także tworzyćswoje rankingi |
| NIKEA23 | 02.12.2009 19:07:43 |
Grupa: Użytkownik Posty: 90 #379528 Od: 2009-10-2 | ![]() Austria team w komplecie |
| wsk | 02.12.2009 19:12:07 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #379533 Od: 2009-8-19 | eeeeeee nuda ja dla odmiany jestem patriota i dlatego wole gwiazdy polskiej reprezentacji z marcinem 'diabelkiem' bachleda i robertem 'nielotem' mateja przytocze wam biografie owych zasluzonych polakow |
| wsk | 02.12.2009 19:14:40 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #379535 Od: 2009-8-19 | marcin bachleda-czyz to nie diabelek z piekla rodem |
| wsk | 02.12.2009 19:19:23 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #379542 Od: 2009-8-19 | Marcin Bachleda -(ur. 4 września 1982 w Zakopanem) - polski skoczek narciarski, reprezentant kraju od 1999 roku, obecny klub: AZS AWF Katowice. Przez przyjaciół i kibiców nazywany "Zakopiańskim Diabełkiem". Treningi skoków narciarskich rozpoczął w wieku jedenastu lat w barwach klubu WKS Zakopane. Przez kilka sezonów sporadycznie pojawiał się w międzynarodowych konkursach nie osiągając większych sukcesów. Jego forma zaczęła rosnąć w roku 1999, kiedy został powołany do reprezentacji Polski. W mistrzostwach świata w Lahti w lutym 2001 roku zajął 26. pozycję na skoczni K-90. Jest rekordzistą skoczni w Salt Lake City. 10 lutego 2005 podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego skoczył 137,5 metra. 21 lutego 2009 roku zdobył srebrny medal Zimowej Uniwersjady Harbin 2009 na skoczni normalnej, K-90. Jego rekord życiowy wynosi 178,5 m. i został ustanowiony na skoczni w Oberstdorfie w 2008 roku. dosc tych bzdetow teraz bez jaj Marcin „Diabełek” Bachleda (ur. 4 września 1982 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski. Wśród trenerów w Polsce nazywany „wiecznie młodym, zdolnym, obiecującym, niespełnionym i przyszłościowym” oraz „najlepszym z najgorszych” i niestety, na tym ambicja naszego skoczka się kończy. Włodzimierz Szaranowicz twierdzi, że Marcin ma dynamit w nogach. |
| wsk | 02.12.2009 19:22:20 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #379546 Od: 2009-8-19 | Początki Marcin, podobnie jak wielu jego rówieśników, udał się na skocznię i zaczął treningi. Szło mu nieźle, coraz lepiej, ale bez rewelacji. Późniejsze początki Ponieważ nie był rewelacyjny, tylko dobry, a nawet przeciętny, nadawał się idealnie do kadry A Apoloniusza Tajnera. Często spadał na bulę i dzięki temu nie mógł przyćmić „Wielkich Talentów”, czyli Tonia i jego kumpla, Tomka Pochwały. Przełomy Tak trwała jego kariera. On spadał na bulę, dostawał pensję z PZN-u i był w sumie szczęśliwy. Jednak kilkukrotnie doszło do przełomowych momentów jego kariery. Połamane narty Zdarzyło się raz, że Marcin upadł po lądowaniu i połamał sobie narty. Potem płakał Bartoszowi Hellerowi, że mnie to nic nie jest... (Chlip!), ale narty mi się całe połamały... Marcin wcale nie chciał płakać. To było cwane podejście. Swoim płaczem wzbudził współczucie i natychmiast znalazł się sponsor, który kupił Marcinowi trzy pary nowiutkich nart, aby mógł połamać sobie i dwie pary. Kuusamo 2002 Stare skokonarciarskie prawo głosi, że każdy zawodnik może odnieść pojedynczy sukces, który nic nie oznacza. Udowadniali to m.in. Rok Urbanc (zwycięzca z Zakopanego) i Mathias Hafele (raz był drugi i tyle). Marcinowi też się zdarzyło coś takiego, choć nie w takiej skali. Zdarzyło mu się 11 miejsce w Kuusamo i... na razie to było tyle... Trondheim 2003 W tym czasie Marcin miał depresję. Adam Małysz przeskakiwał skocznię, podczas gdy jego przeskakiwali przedskoczkowie. Marcin chciał choć raz przelecieć skocznię. Żeby wszyscy o nim mówili, żeby był znany. Prosił o to złotą rybkę. Spełniło się, choć po części... Po pierwsze nie przeleciał tylko wyleciał i nie skocznię tylko ze skoczni. Konkretniej, w kwalifikacjach wyszedł z progu, dostał boczny podmuch wiatru, wleciał w miękki śnieg, który leżał po prawej stronie zeskoku i... Nic mu się nie stało! Nie połamał nawet tej pary nart od sponsora! Wygrzebał się i zszedł na dół, gdzie powiedział Bartoszowi Hellerowi W sumie nic mi nie jest, ale mnie tak troszeczkę z boku boli... Nie stał się jednak tak sławny, jak później Jan Mazoch czy Thomas Morgenstern z kilku powodów. Po pierwsze: nic mu się nie stało. Po drugie: to były kwalifikacje, po trzecie: nikt tego nie nagrał, bo telewizja ich nie transmitowała. Po prostu pech. Oczywiście Marcin nie awansował do konkursu głównego... Oberstdorf 2004 Tu Marcin pobił swój rekord życiowy w skoku na mamucie. Skoczył całe... 87 metrów (słownie: osiemdziesiąt siedem metrów). Robert Mateja patrzył na ten wyczyn z zazdrością. W obawie przed tym, aby chłopina nie zrobił sobie krzywdy, Apoloniusz Tajner odesłał go do domu. Lato 2005 No i w końcu przyszła forma. Forma tak wielka, że mógł spokojnie przeskakiwać najlepszych. Naprawdę. No ale przeskakiwałby też Tonia Tajnera... Byłby za dobry... Trenerzy nie mogli dopuścić, aby Marcin startował w Pucharze Świata, a latem, w LGP. Wysyłali więc Marcina na Letni Puchar Kontynentalny. I... wygrywał. Trzy zwycięstwa, dwa drugie miejsca i trzy miejsca czwarte. Nie wygrywał tylko wtedy, gdy trenerzy złośliwie dawali mu króciutkie narty dziesięcioletniego wtedy Klimka Murańki, a raz nawet dali mu specjalnie za długie, żeby go zdyskwalifikowali w Oberstdorfie. Skakał tak dobrze, że nawet pobił rekord skoczni w Salt Lake City (137,5 m), przeskakując wtedy w jednoseryjnym konkursie drugiego Clinta Jonesa aż o 12 metrów. Marcin wygrał tę edycję Letniego Pucharu Kontynentalnego, ale nie stał się sławny, bo nawet Letnie Grand Prix mało kogo obchodzi, a co dopiero Letni Kontynentalny... Forma przeminęła, a Marcinowi gówno z tego zostało (trofeum rozbił, gdy grał w domu w hokeja, nikt mu go nie odkupił). Sapporo 2009 Dzień 31 stycznia 2009 przeszedł do annałów polskich skoków narciarskich. Marcin Bachleda spadł na bulę i zajął ostatnie, 40. miejsce z rzadko spotykanym wynikiem punktowym 25.9 pkt za odległość 78 (słownie: siedemdziesiąt osiem) metrów. Harbin 2009 21 lutego Marcin zdobył srebrny medal podczas uniwersjady – konkursu skoków dla studentów udających skoczków lub skoczków udających studentów. Konkurs wygrał Koreańczyk Hyun-Ki Kim, ale Marcin i tak tego nie zauważył. Wszyscy skoczkowie byli zbyt pijani, a tym samym wszyscy cieszyli się po konkursie... Zakopane Wisła 2009 Podczas Letniego Grand Prix 2009 Marcin spisywał się słabo. Postanowił wziąć drugi oddech i odpuścił kilka konkursów. Nadszedł potem czas na dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, bo tam Polacy zbudowali drugą normalną (w sensie możności użytkowania) skocznię. Marcin rywalizował tam między innymi z Adasiem Małyszem, który chciał wygrać na skoczni swojego imienia. Diabełkowi się to nie podobało i na złość Adamowi wygrał z nim DWA (!!!) razy! Adam był dwa razy drugi. Po konkursach Diabełek się śmiał Adamowi w twarz mówiąc Chyba nie myślałeś, że ci się podłożę? Adam nic nie powiedział. Postanowił czekać do Mistrzostw Polski. Diabełek skończył na 7 i 8 miejscu, przegrywając z niektórymi juniorami. Adam oczywiście wygrał. Kariera obecnie Marcin wciąż skacze i... zwiedza świat na koszt podatnika. Niech to nas cieszy. Podejście do skoków Marcin ma nietypowe podejście do skoków. Mówi, że nie lubi się wychylać. Nigdy nie rozwinął tej myśli. Może miał się nie wychylać, aby nie przyćmić Tonia? Pseudonim Marcin dostał pseudonim „Diabełek” z powodu bojowego podejścia do skoków. Traktuje zawody jak wojnę, podczas której nie należy się wychylać, czyli ukazywać wrogowi... Poza tym ma fajną, diabelską bródkę. |
| wsk | 02.12.2009 19:24:05 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #379549 Od: 2009-8-19 | opracowane na podstawie TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA |
| wsk | 02.12.2009 19:25:16 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #379551 Od: 2009-8-19 | o inym polskim orle juz wkrotce |
| NIKEA23 | 05.12.2009 17:56:04 |
Grupa: Użytkownik Posty: 90 #381778 Od: 2009-10-2 | Dziś Małysz zajął 3 miejsce w Lillehamer! Wygrał Gregor Shlirenzauer przed Thomasem Morgensternem.Piękny KONKURS |
| wsk | 06.12.2009 12:41:55 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #382263 Od: 2009-8-19 | nie przegapcie dzisiejszego widowiska |
| NIKEA23 | 09.12.2009 17:54:01 |
Grupa: Użytkownik Posty: 90 #384687 Od: 2009-10-2 | a ja dziś sprawdzałam i się okazało, że Gregor S[Shliri] ma konto na Facebooku, i to raczej nie jest żadna podróba,ale jego raczej prawdziwe, bo sprawdzałam znajomych. Zainteresowanych proszę o własne sprawdzenie, a wcześniej zarejstrowanie się na nim! |
| Domz | 11.12.2009 17:59:02 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #386010 Od: 2009-4-13 | Typuje pierwszą piątkę w następnych zawodach: 1.Simon Amman 2.Wolfgang Loitzl 3.Gregor Schlierenzauer 4.Adam Małysz 5.Harri Olli _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| wsk | 12.12.2009 19:20:33 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #386655 Od: 2009-8-19 | odbyl sie on wogóle |
| wsk | 12.12.2009 19:21:35 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #386658 Od: 2009-8-19 | mial byc konkurs w harahowie dzisiaj ale sie nie odbylo widowisko |
| NIKEA23 | 13.12.2009 17:52:58 |
Grupa: Użytkownik Posty: 90 #387209 Od: 2009-10-2 | Ciekawa piątka... Ja myślę, że jeszcze za wcześnie na typowanie,na to kto wygra PŚ. Ważniejsze są IO 2010 |
| Domz | 20.12.2009 11:49:51 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #391581 Od: 2009-4-13 | Dobrze trafiłem podium obydwu konkursów tylko Loitzla tam nie było _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| wsk | 20.12.2009 15:18:35 |
Grupa: Moderator Lokalizacja: Leszcze Posty: 84 #391863 Od: 2009-8-19 | dobry wystep polakow |
| NIKEA23 | 20.12.2009 18:38:42 |
Grupa: Użytkownik Posty: 90 #392121 Od: 2009-10-2 | ENGELBERG: Amman- Shliri 2:1 |
| Domz | 16.01.2010 22:30:51 |
Grupa: Administrator Lokalizacja: Leszcze Posty: 228 #414336 Od: 2009-4-13 | Dzisiaj był konkurs w Sapporo już z tydzień zawody w Zakopanem. _________________ !Całe życie po bandzie! Speedway Stal Rzeszów |
| Benzi | 17.01.2010 20:05:04 |
Grupa: Użytkownik Posty: 51 #415358 Od: 2009-11-8 | taak dziś były zawody w Sapporo niestety przegapiłem transmisje z Japonii _________________ > Born to Ride | Ride to Live < "Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz, włączam silnik, daje kopa , za mną tylko kurz.." ![]() |
| Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!! |
|
|